تبلیغات
طب قرآنی

طب قرآنی
نویسندگان
نظر سنجی
امروزه روش های طبی که در قرآن ذکر شده چقدر مورد استفاده قرار میگیرد؟

ابر برچسب ها


" اذهبوا بقمیصی هذا فالقوه علی وجه ابی یات بصیرا واتونی باهلکم اجمعین"(یوسف آیه 93)

چشم انسان به بیماریهای بسیاری مصاب می شود.که از آن جمله بعضی از آنها عارضه های بسیط، ولی بعض دیگر عوارضی خطیر و مهم اند.

 این امراض خطیر در دو بیماری شایع تمثیل می شوند که عبارتنداز بیماری گلوکوما یا آب سیاه و کاتاراکت یا آب سفید . زیرا این بیماری ماده ی شفاف عدسیه ی چشم را به ماده ی سفید تیره مبدل می سازد. درست همانند سفید ی تخم مرغ قبل و بعد از پخته شدن آن. سفیده ی مایع تخم مرغ قبل از پختن آن شفاف و زلال است، اما همین که در آب جوش افکنده شود، زلالیت آن به رنگ سفید تیره ی غلیظ مبدل می گردد.عامل بیماری گلوکوما معمولا پیری است، اما در بیماری آب سفید یا کتراکتا، فقط پیری عامل آن نبوده بلکه علم طب در عصر حاضراثبات کرده است که در ضمن اسباب و علل این بیماری، یکی هم بالا رفتن فشار خون ،بسیاری گریه و اندوه واضطرابات و تشوشات روحی و روانی است.علائم این مرض در ابتدا ضعف دید است که رفته رفته زیاد می شود وبه تدریج سفیدی ای در عدسیه ی چشم به ظهور می رسد، وچون این سفیدی فراگیر شد، دید انسان دیگر تماما از بین می رود.

علم طب حتی تا اواخر قرن گذشته بر این پندار بود که علت این مرض همانا نزول ماده ی سیال سفید و مضری است که از مخ انسان سرازیر گردیده ودر پشت عدسیه ی چشم وی جا می گیرد و لذا متنع دید وی گردیده او را به کوری مبتلا می گرداند و از این جهت این مرض را به نام کتاراکتا(آب مروارید) نامیده اند.وعجیب این است که قرآن کریم یکهزار وچهار صد سال قبل در سوره ی (یوسف علیه السلام) اعراض این مرض را توضیح داده ودرآیه (84) از این سوره درباره ی حضرت یعقوب »علیه السلام« می گوید:

"وتولی عنهم وقال یا اسفی علی یوسف وابیضت عیناه من الحزن فهو کظیم "(واز آنان روی گردانید و گفت: ای دریغ بر یوسف علیه السلام و در حالی که اندوه خود را فرو می خورد ، چشمانش از اندوه سپید گردید.)

اما آیه ی (93) از همین سوره توضیح می دهد که چگونه سیدنا یوسف علیه السلام با افکندن پیراهنش بررخسار ه ی پدر خواستار درمان وی گردید:

"اذهبوا بقمیصی هذا فالقوه علی وجه ابی یات بصیرا واتونی باهلکم اجمعین"

(این پیراهن مرا ببرید و آن را برچهره ی پدرم بیفکنید تا بینا شود.)

آری بعد از اینکه حضرت یعقوب علیه السلام احساس کردکه فرزندش زنده و سلامت است ، غم واندوه عمیق وی برطرف گردید ه فشارخون آن پایین آمد وحالتی از سعادت وشادمانی بر وی مستولی گردید ودرست در این هنگام بود که بینایی وی مجدد بازگشت، چنانکه آیه 96 می گوید:" فلما ان جاء البشیرالقاه علی وجهه فارتد بصیرا" (پس چون مژده رسان آمد، آن پیراهن را بر چهره ی او انداخت، پس بینا گردید.)

واین چنین است که قرآن کریم صدها سال قبل، اعراض این مرض را توصیف نموده اسباب وعللش را روشن می سازد ونهایتا علاج آن را نیز بازگو می نماید.

بیماری که ارتفاع فشار خون به علت حزن وگریه زیاد سبب آن می شود، و پایین آمدن فشار بر اثر خوشحالی وسرور نیز آن را ازبین می برد.
طبقه بندی: قرآن و درمان،
[ دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 ] [ 01:15 ب.ظ ] [ ویدا آزرم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


روش های درمانی در قرآن

آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب